ד"ר מאיה גוטלר, מומחית לרפואת שיניים לילדים

ד"ר מאיה גוטלר בוגרת בית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת תל אביב – בהצטיינות, מומחית לרפואת שיניים לילדים מאוניברסיטת ת"א. מאז סיום לימודיה מטפלת בילדים בלבד.

חברה בהסתדרות לרפואת שיניים בישראל, באיגוד הישראלי לרפואת שיניים לילדים ובאיגוד האמריקאי לרפואת שיניים לילדים. משתתפת בכנסים מקצועיים רבים ופרסמה מאמרים בספרות המדעית.
הדריכה סטודנטים בחוג לשיקום הפה ובחוג לרפואת שיניים לילדים בבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת תל אביב .

במשך השנים צברה ד"ר גוטלר ניסיון רב בטיפול בילדים. היא טיפלה עד היום באלפי ילדים, במיוחד בילדים שלגביהם היה קושי רב בטיפול.

ד"ר גוטלר משתמשת במגוון שיטות פסיכולוגיות התנהגותיות ובגז צחוק במידת הצורך, על מנת שיתאפשר לילד לקבל את הטיפול ברגיעה ובהנאה. הקשר לילד הינו קשר של חברות והטיפול מבוצע בגובה העיניים וללא התנשאות. בנוסף, ד"ר גוטלר משתמשת לצורך אלחוש מקומי באמצעות מכשיר ממוחשב (STA), המטפטף את חומר האלחוש באופן איטי, דבר המפחית באופן משמעותי את החרדה הקשורה במראה המזרק (החלק המטפטף נראה כמו קשית) ואת אי הנוחות הקשורה בהזרקה.

אני מאמינה בחשיבות הקשר הנרקם ביני ובין הילד ומשפחתו, המביא לביסוס הרגלים נכונים לשמירה על בריאות השיניים ולהתנהלות טיפול נינוחה, רגועה ומתחשבת.

 

מרפאת ד"ר ליאור הרציאנו
WhatsApp chat